Jakie zalety ma kredyt unijny?

2019-05-31

W ostatnich latach okazało się, że Polacy mają naprawdę niebanalne pomysły, które skutecznie potrafią wcielać w życie. Skąd taki nagły przypływ kreatywności? Został pobudzony odpowiednim wsparciem finansowym, jakie na różne sposoby proponuje Unia Europejska. Jednym z nich jest kredyt unijny http://pozyskajfinansowanie.pl/2019/05/15/o-jakie-rodzaje-kredytu-unijnego-moze-starac-sie-przedsiebiorca/, o który może starać się niemal każdy, kto prowadzi lub planuje założyć własną działalność gospodarczą. Czy rzeczywiście warto wziąć kredyt unijny?


Wśród wielu Polaków panuje zupełnie błędne przekonanie, że jedyne wsparcie finansowe, jakie oferuje Unia Europejska w naszym kraju, to bezzwrotne dotacje unijne. Zawdzięczamy im co prawda wiele naprawdę potężnych projektów i mają niewątpliwą zaletę w postaci braku konieczności zwrotu, ale jednocześnie firma lub działanie muszą dokładną odpowiedzią na zapotrzebowanie w danym projekcie. Tymczasem kredyt unijny, choć w zupełności zwrotny, umożliwia pozyskanie środków w każdej chwili, kiedy ich potrzebujesz. Nikt nie daje ci pewności, że twój projekt zostanie pozytywnie rozpatrzony, ale jednocześnie dostajesz gwarancję, że próba jest znacznie łatwiejsza niż staranie się o kredyt komercyjny.

Kredyt unijny - jaką daje wartość?

Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego niby kredyt unijny ma być lepszą alternatywą dla standardowego kredytu na start, który możesz zaciągnąć w standardowym banku. Przecież zwrot jest koniecznością niezależnie od tego, czy twój projekt się powiedzie. Sam zobacz, jakie zalety ma kredyt unijny!

  1. Przede wszystkim kredyt unijny wyróżnia się naprawdę niskim oprocentowaniem, które - w zależności od regionu, w którym planujesz otworzyć swoją działalność gospodarczą lub gdzie już ją prowadzisz - waha się pomiędzy 2,25% a 8% w skali roku.
  2. Kredyt unijny wyróżnia także to, że jest rozłożony na maksymalny czas spłaty, zatem jego raty nie są tak przerażające i pozwalają ci funkcjonować nawet przy niezbyt dużych obrotach.
  3. Ponadto kredyt unijny umożliwia czasowe zawieszenie spłat na okres od 6 do nawet 12 miesięcy - w zależności od regionu, w którym zostanie przyznany.
  4. Pamiętaj, że w procesie pozyskiwania kredytu unijnego, tj. w przygotowaniu oraz złożeniu w poprawny sposób wniosku i niezbędnej dokumentacji, pomagają ci specjalnie przeszkoleni i celowo zatrudnieni doradcy.


Należy podkreślić, że kredyt unijny rekomendowany jest całemu sektorowi mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To właśnie ich właściciele najczęściej mają spory problem z pozyskaniem komercyjnej pożyczki, która wymaga zabezpieczenia lub bogatej historii kredytowej. O kredyt unijny mogą starać się nie tylko osoby, które dopiero planują otworzenie własnej działalności, ale także ci, którzy chcą stawać się bardziej konkurencyjni na rynku poprzez poszerzenie zakresu świadczonych usług lub oferowanych produktów.